629-24W7240-3TE
DigiKeys produktnummer
151-629-24W7240-3TE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-24W7240-3TE
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
629-24W7240-3TE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Strömklassning (Ampere)
5A, 30A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C