629-21W4240-1NE
DigiKeys produktnummer
151-629-21W4240-1NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-21W4240-1NE
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (17 + 4 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-21W4240-1NE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 21WA4
Arbetstemperatur
-55°C-125°C