629-21W1250-2N1
DigiKeys produktnummer
151-629-21W1250-2N1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-21W1250-2N1
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-21W1250-2N1 Modeller
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C