629-21W1250-1NA
DigiKeys produktnummer
151-629-21W1250-1NA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-21W1250-1NA
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-21W1250-1NA Modeller
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C