629-21W1240-7N5
DigiKeys produktnummer
151-629-21W1240-7N5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-21W1240-7N5
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 koax) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-21W1240-7N5 Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C