629-21W1240-1T6
DigiKeys produktnummer
151-629-21W1240-1T6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-21W1240-1T6
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
21 (20 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-21W1240-1T6 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C