629-17W5640-5N6
DigiKeys produktnummer
151-629-17W5640-5N6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-17W5640-5N6
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (12 + 5 koax) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-17W5640-5N6 Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 17W5
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C