629-17W5640-2NE
DigiKeys produktnummer
151-629-17W5640-2NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-17W5640-2NE
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
629-17W5640-2NE Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C