629-17W5240-1TA
DigiKeys produktnummer
151-629-17W5240-1TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-17W5240-1TA
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (12 + 5 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-17W5240-1TA Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C