629-17W2650-1N1
DigiKeys produktnummer
151-629-17W2650-1N1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-17W2650-1N1
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
17 (15 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-17W2650-1N1 Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 17W2
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C