629-17W2240-1NB
DigiKeys produktnummer
151-629-17W2240-1NB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-17W2240-1NB
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
EDA-/CAD-modeller
629-17W2240-1NB Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C