629-13W3250-1ND
DigiKeys produktnummer
151-629-13W3250-1ND-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-13W3250-1ND
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-13W3250-1ND Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C