629-13W3240-7NC
DigiKeys produktnummer
151-629-13W3240-7NC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-13W3240-7NC
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 koax) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
629-13W3240-7NC Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C