629-11W1650-4ND
DigiKeys produktnummer
151-629-11W1650-4ND-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-11W1650-4ND
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-11W1650-4ND Modeller
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C