629-11W1240-5NE
DigiKeys produktnummer
151-629-11W1240-5NE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-11W1240-5NE
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 koax) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-11W1240-5NE Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Koax och signal
Arbetstemperatur
-55°C-125°C