629-11W1240-4ND
DigiKeys produktnummer
151-629-11W1240-4ND-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-11W1240-4ND
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
629-11W1240-4ND Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 40A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C