629-11W1240-2TB
DigiKeys produktnummer
151-629-11W1240-2TB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
629-11W1240-2TB
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SOLDER
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11 (10 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
629-11W1240-2TB Modeller
Kategori
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Tillv.
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Förpackning
Tråg
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Strömklassning (Ampere)
5A, 20A
Kontaktdonsutförande
Dornavstånd
0,370" (9,40mm)
Kontaktdonstyp
Stickdon (hanstift)
Egenskaper
Kortlås, jordningsindenteringar, monteringsstöd
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C