628-27W2624-1N6
DigiKeys produktnummer
151-628-27W2624-1N6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
628-27W2624-1N6
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 27POS VERT SLDR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 (25 + 2 ström) positioner D-Sub, kombination Uttag (honuttag) kontaktdon
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Tråg
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonsutförande
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Egenskaper
Kortlås, avskärmat
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Termoplastpolyester
Skalstorlek, kontaktlayout
4 (DC, C) - 27W2
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Signal och ström
Arbetstemperatur
-55°C-125°C