627-47W1622-1TA
DigiKeys produktnummer
151-627-47W1622-1TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
627-47W1622-1TA
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 47POS SOLDER CUP
Detaljerad beskrivning
47 (46 + 1 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
627-47W1622-1TA Modeller
Kategori
Terminering
Lödkopp
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, tennpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Spänningsvärde
125V
Antal rader
3
Skalstorlek, kontaktlayout
5 (DD, D) - 47W1
Arbetstemperatur
-55°C-125°C