627-13W3622-1N1
DigiKeys produktnummer
151-627-13W3622-1N1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
627-13W3622-1N1
Beskrivning
CONN D-SUB PLUG 13POS SOLDER CUP
Detaljerad beskrivning
13 (10 + 3 ström) positioner D-Sub, kombination Stickdon (hanstift) kontaktdon
EDA-/CAD-modeller
627-13W3622-1N1 Modeller
Kategori
Terminering
Lödkopp
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Strömklassning (Ampere)
5A, 10A
Egenskaper
Jordningsindenteringar, avskärmad
Antal positioner
Spänningsvärde
125V
Skalstorlek, kontaktlayout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Arbetstemperatur
-55°C-125°C