ECS-MPI4040R4-6R8-R
DigiKeys produktnummer
XC2337TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2337CT-ND - Remsbit (CT)
XC2337DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-MPI4040R4-6R8-R
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 2.4A 91 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Induktor 2.4 A 91mOhm 1816 (metrisk 4540)
EDA-/CAD-modeller
ECS-MPI4040R4-6R8-R Modeller
Likströmsresistans (DCR)
91mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
3,2A
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)