ECS-MPI4040R4-100-R
DigiKeys produktnummer
XC2334TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2334CT-ND - Remsbit (CT)
XC2334DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-MPI4040R4-100-R
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1.9A 148 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 1.9 A 148mOhm 1816 (metrisk 4540)
EDA-/CAD-modeller
ECS-MPI4040R4-100-R Modeller
Likströmsresistans (DCR)
148mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,6A
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)