ECS-MPI4040R2-4R7-R
DigiKeys produktnummer
XC2320TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2320CT-ND - Remsbit (CT)
XC2320DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-MPI4040R2-4R7-R
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 2.2A 105 MOHM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Induktor 2.2 A 105mOhm 1816 (metrisk 4540)
EDA-/CAD-modeller
ECS-MPI4040R2-4R7-R Modeller
Likströmsresistans (DCR)
105mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
4,3A
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)