ECS-MPI4040R2-100-R
DigiKeys produktnummer
XC2329TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2329CT-ND - Remsbit (CT)
XC2329DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-MPI4040R2-100-R
Beskrivning
FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Avskärmad Induktor 1.5 A 240mOhm 1816 (metrisk 4540)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ECS-MPI4040R2-100-R Modeller
Likströmsresistans (DCR)
240mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Föråldrad
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
1816 (metrisk 4540)
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,175" x B 0,160" (4,45 x 4,06mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
3,1A
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)