ECS-76.8-18-5PXEN-TR
DigiKeys produktnummer
XC1688TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC1688CT-ND - Remsbit (CT)
XC1688DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-76.8-18-5PXEN-TR
Beskrivning
CRYSTAL 7.6800MHZ 18PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7.68 MHz ±30ppm Kristaller 18pF 60 Ohms HC-49/US
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ECS-76.8-18-5PXEN-TR Modeller
Kategori
Lastkapacitans
18pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
7.68 MHz
Storlek/dimension
L 0,449" x B 0,189" (11,40 x 4,80mm)
Frekvensstabilitet
±50ppm
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Frekvenstolerans
±30ppm