ECS-400-10-36-CKY-TR
DigiKeys produktnummer
XC2666TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2666CT-ND - Remsbit (CT)
XC2666DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-400-10-36-CKY-TR
Beskrivning
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 MHz ±10ppm Kristaller 10pF 40 Ohms 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ECS-400-10-36-CKY-TR Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Frekvens
40 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (2,5x2)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)