ECS-2520Q-18-270-DP-TR
DigiKeys produktnummer
XC2242TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2242CT-ND - Remsbit (CT)
XC2242DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-2520Q-18-270-DP-TR
Beskrivning
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
Detaljerad beskrivning
27 MHz XO (standard) HCMOS Oscillator 1,8V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
EDA-/CAD-modeller
ECS-2520Q-18-270-DP-TR Modeller
Kategori
Spänning - källa
1,8V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±30ppm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Ström - drift (max)
3mA
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)