ECS-2100AX-036
DigiKeys produktnummer
XC1158-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-2100AX-036
Beskrivning
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.6864 MHz XO (standard) HCMOS, TTL Oscillator 5V 8-DIP, 4 ledningar (halv storlek, metallkapsling)
EDA-/CAD-modeller
ECS-2100AX-036 Modeller
Kategori
Spänning - källa
5V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±100ppm
Serie
Arbetstemperatur
0°C-70°C
Förpackning
Rör
Ström - drift (max)
25mA
Monteringstyp
Genomgående hål
Resonatorbas
Inkapsling/låda
8-DIP, 4 ledningar (halv storlek, metallkapsling)
Typ
Storlek/dimension
L 0,520" x B 0,520" (13,20 x 13,20mm)
Frekvens
Höjd - monterad (max)
0,213" (5,40mm)