ECS-160-10-30B-CKL-TR
DigiKeys produktnummer
XC2108TR-ND - Remsa och spole (TR)
XC2108CT-ND - Remsbit (CT)
XC2108DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECS-160-10-30B-CKL-TR
Beskrivning
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 MHz ±10ppm Kristaller 10pF 50 Ohms 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ECS-160-10-30B-CKL-TR Modeller
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-10°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
16 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (5x3,2)
Frekvensstabilitet
±10ppm
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Frekvenstolerans
±10ppm
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,85mm)