XVM-315R9515-R
DigiKeys produktnummer
283-XVM-315R9515-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XVM-315R9515-R
Beskrivning
CAP MODULE 5.1F 315.9V
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.13 F (EDLC) superkondensatorer 315.9 V Modul 320mOhm 1500tim vid 65°C
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
320mOhm
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Livslängd @ temp.
1500tim vid 65°C
Serie
Terminering
Screw Terminals
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Chassimontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Modul
Kapacitans
5.13 F
Storlek/dimension
L 17,323" x B 14,843" (440,00 x 377,00mm)
Tolerans
-5%, +20%
Höjd - monterad (max)
3,740" (95,00mm)
Spänning - märkt
315.9 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C