XTM-18R0626-R
DigiKeys produktnummer
283-XTM-18R0626-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XTM-18R0626-R
Beskrivning
CAP 61.7F -5% +20% 18V CHAS MNT
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
61.7 F (EDLC) superkondensatorer 18 V Modul 22mOhm 1500tim vid 65°C
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Livslängd @ temp.
1500tim vid 65°C
Serie
Terminering
Screw Terminals
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Chassimontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Modul
Kapacitans
61.7 F
Storlek/dimension
L 9,291" x B 1,803" (236,00 x 45,80mm)
Tolerans
-5%, +20%
Höjd - monterad (max)
3,051" (77,50mm)
Spänning - märkt
18 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C