XLR-16R2507B-R
DigiKeys produktnummer
283-XLR-16R2507B-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XLR-16R2507B-R
Beskrivning
CAP MODULE 500F 16.2V
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 F (EDLC) superkondensatorer 16.2 V Modul 1,7mOhm 1500tim vid 65°C
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,7mOhm
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Livslängd @ temp.
1500tim vid 65°C
Serie
Terminering
Kabel med kontakt
Förpackning
Box
Monteringstyp
Chassimontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Modul
Kapacitans
500 F
Storlek/dimension
L 16,417" x B 2,677" (417,00 x 68,00mm)
Tolerans
-5%, +20%
Höjd - monterad (max)
6,969" (177,00mm)
Spänning - märkt
16.2 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C