XB3550-2R5307-R
DigiKeys produktnummer
283-4175-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XB3550-2R5307-R
Beskrivning
CAP 300F 10% 2.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 F (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapsling - snäppfäste 7mOhm 1500tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1500tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Kapacitans
300 F
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
2,126" (54,00mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
7mOhm