WCL3225-120-R
DigiKeys produktnummer
283-WCL3225-120-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
WCL3225-120-R
Beskrivning
FIXED IND 12UH 265MA 1.2 OHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 265 mA Max. 1,2Ohm 1210 (metrisk 3225)
Kategori
Likströmsresistans (DCR)
Max. 1,2Ohm
Tillv.
Q @ Frekv
10 vid 2,52MHz
Serie
Frekvens - självresonant
25MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
2.52 MHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Monteringstyp
Ytmontering
Material - kärna
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Induktans
Leverantörens enhetsförpackning
1210
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,114" (3,50 x 2,90mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,089" (2,25mm)