TV1840-3R0606-R är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 900
Datablad
60 F (EDLC) superkondensatorer 3 V Radial, kapslad 13mOhm 1000tim vid 85°C
How to correctly size a Supercapacitor
TV1840-3R0606-R
DigiKeys produktnummer
283-TV1840-3R0606-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TV1840-3R0606-R
Beskrivning
CAP 60F -10% +30% 3V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
60 F
Storlek/dimension
0,728" diam. (18,50mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
Spänning - märkt
3 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm