SMBJ51AH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Littelfuse Inc.
82,4V Klämma 7,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
High Power TVS Diodes
SMBJ51AH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ51AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ51AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ51AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ51AH
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
51V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V