SMBJ33AH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ33AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ33AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ33AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ33AH
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 11,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
11,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
33V
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V