SMBJ30AH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ30AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ30AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ30AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ30AH
Beskrivning
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
48,4V Klämma 12,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
12,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
30V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
33,3V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
48,4V