SMBJ26CAH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ26CAHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ26CAHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ26CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ26CAH
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
42,1V Klämma 14,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
14,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Serie
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
26V
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V