SMBJ18CAH
DigiKeys produktnummer
283-SMBJ18CAHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMBJ18CAHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMBJ18CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ18CAH
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29,2V Klämma 20,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,6A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Dubbelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V