SMAJ17AH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
STMicroelectronics
I lager: 986
Littelfuse Inc.
27,6V Klämma 14,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMA
High Power TVS Diodes
SMAJ17AH
DigiKeys produktnummer
283-SMAJ17AHTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-SMAJ17AHCT-ND - Remsbit (CT)
283-SMAJ17AHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ17AH
Beskrivning
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMA
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
14,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Telekom
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
17V
Spänning - genombrott (min)
18,9V
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
27,6V