PTV-6R0V505-R
DigiKeys produktnummer
283-PTV-6R0V505-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV-6R0V505-R
Beskrivning
CAP 5F -10% +20% 6V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 F (EDLC) superkondensatorer 6 V Radial 54mOhm 1000tim vid 65°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,209" (5,30mm)
Kapacitans
5 F
Storlek/dimension
L 0,839" x B 0,433" (21,30 x 11,00mm)
Tolerans
-10%, +20%
Höjd - monterad (max)
1,299" (33,00mm)
Spänning - märkt
6 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
54mOhm