PTR060V0065-TR1 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Polymer PTC återställningsbara säkringar 60V 650 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
PTR060V0065-TR1
DigiKeys produktnummer
283-PTR060V0065-TR1TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTR060V0065-TR1
Beskrivning
PTC RESET FUSE 60V 650MA RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Tid till utlösning
5.3 s
Tillverkare
Resistans - initial (Ri) (Min)
310 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
720 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Spänning - max
60V
Storlek/dimension
0,382" diam. x 0,118" T (9,70mm x 3,00mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
650 mA
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Ström - trippning (It)
1.3 A
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Ström - max
40 A