PTR030V0185-BK1 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Eaton - Electronics Division
I lager: 183
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
I lager: 0
Direkt
Littelfuse Inc.
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 1.85 A Ih Genomgående hål Radial, skiva
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
PTR030V0185-BK1
DigiKeys produktnummer
283-PTR030V0185-BK1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTR030V0185-BK1
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 1.85A RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Tid till utlösning
8.7 s
Tillverkare
Resistans - initial (Ri) (Min)
30 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
90 mOhms
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Spänning - max
30V
Storlek/dimension
L 0,402" x B 0,118" (10,20 x 3,00mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
1.85 A
Höjd - monterad (max)
0,618" (15,70mm)
Ström - trippning (It)
3.7 A
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Ström - max
40 A