PM-5R0V474-R
DigiKeys produktnummer
283-3014-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PM-5R0V474-R
Beskrivning
CAP 470MF -20% +80% 5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 5 V Radial, kapslad 500mOhm 1000tim vid 60°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 60°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,465" (11,80mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
L 0,681" x B 0,354" (17,30 x 9,00mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Spänning - märkt
5 V
Arbetstemperatur
-40°C-60°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm