PM-5R0H305T-R
DigiKeys produktnummer
PM-5R0H305T-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PM-5R0H305T-R
Beskrivning
CAP 3F -20% +80% 5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 F (EDLC) superkondensatorer 5 V Radial, kapsling, horisontell 70mOhm 1000tim vid 60°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 60°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapsling, horisontell
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,209" (5,30mm)
Kapacitans
3 F
Storlek/dimension
L 0,839" x B 0,433" (21,30 x 11,00mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
1,280" (32,50mm)
Spänning - märkt
5 V
Arbetstemperatur
-40°C-60°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm