PHVL-3R9V255-R är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Eaton - Electronics Division
I lager: 18
Datablad
2.5 F (EDLC) superkondensatorer 3.9 V Radial 80mOhm 5000tim vid 85°C
PHVL Low leakage supercapacitors packs
What is the difference between a battery and a supercapacitor?
PHVL-3R9V255-R
DigiKeys produktnummer
283-PHVL-3R9V255-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHVL-3R9V255-R
Beskrivning
SUPERCAP 3.9V 2.5F 0.08 OHM VT
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
PHVL-3R9V255-R Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial
Ledaravstånd
0,209" (5,30mm)
Kapacitans
2.5 F
Storlek/dimension
L 0,839" x B 0,433" (21,30 x 11,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,906" (23,00mm)
Spänning - märkt
3.9 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm