PHVL-3R9H474-R
DigiKeys produktnummer
283-PHVL-3R9H474-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHVL-3R9H474-R
Beskrivning
SUPERCAP 3.9V 0.47F 0.40 OHM HZ
Detaljerad beskrivning
470 mF (EDLC) superkondensatorer 3.9 V Radial 400mOhm 5000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PHVL-3R9H474-R Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial
Ledaravstånd
0,465" (11,80mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
L 0,681" x B 0,354" (17,30 x 9,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Spänning - märkt
3.9 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm