PA-5R0V224-R har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 833
Datablad
220 mF (EDLC) superkondensatorer 5 V Radial, kapslad 300mOhm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
How to correctly size a Supercapacitor
PA-5R0V224-R
DigiKeys produktnummer
283-2786-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PA-5R0V224-R
Beskrivning
CAP 220MF -20% +80% 5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,465" (11,80mm)
Kapacitans
220 mF
Storlek/dimension
L 0,681" x B 0,354" (17,30 x 9,00mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm vid 1kHz