MPI4020V2-6R8-R
DigiKeys produktnummer
283-5255-2-ND - Remsa och spole (TR)
283-5255-1-ND - Remsbit (CT)
283-5255-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPI4020V2-6R8-R
Beskrivning
FIXED IND 6.8UH 2.4A 175 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 2.4 A Max. 175mOhm Icke standard, 2 ledningar
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,5A
Likströmsresistans (DCR)
Max. 175mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Storlek/dimension
L 0,160" x B 0,171" (4,06 x 4,35mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)